در تركیه كتاب مقدسی كشف شده است كه بیش از 1500 سال پیش به صورت دستی نوشته شده است. این كتاب مقدس به شدت واتیكان را نگران كرده است، چرا كه حاوی "انجیل برنابا" است. برنابا یكی از حواریون عیسی مسیح بود و با "پولس مقدس" سفر می كرده است.

به نوشته ی سایت خبری "oxu.az " به نقل از خبرگزاری "ANSPRESS "، این كتاب در سال 2000 میلادی كشف شده بوده است و در مكانی مخفی در موزه ی "مردم نگاری" آنكارا از آن نگه داری می شد. صفحات این كتاب از جنس چرم بوده و به زبان عیسی مسیح یعنی "زبان آرامی" نوشته شده است. برخی از صفحات این كتاب نیز در مرور زمان سیاه شده اند. بر اساس اطلاعات دریافتی، این كتاب توسط متخصصان مورد بررسی قرار گرفته و اصل بودن آن ثابت شده است.

برخی از محققان با بررسی متن این كتاب مقدس به این نتیجه رسیده اند كه عیسی به صلیب كشیده نشده و همچنین او فرزند خداوند نبوده است، ولی او پیامبر خدا بوده و آپوستل پاول " پالس مقدس" تنها یك انسان فریبكار بوده است. در اواخر این كتاب نیز نوشته شده است كه عیسی در صعود به اوج آسمانها زنده بوده است و به جای او، "یهودا اسخریوطی" از حواریون عیسی كه مكان وی را به دشمنانش نشان داد، به صلیب كشیده شد.

در این كتاب همچنین ظهور آخرین ناجی اسلام نیز پیش گویی می شود. این در حالی است كه اسلام در آن زمان هنوز بوجود نیامده بود.

واتیكان به شدت از كشف این كتاب ابراز نگرانی می كند و به دولت تركیه پیشنهاد می دهد تا با كارشناسان كاتولیكی در "شورای كلیسای نیقیه روم" بنیشند و محتویات این كتاب را مورد بررسی قرار دهند. گفته می شود كه "شورای كلیسای نیقیه روم" اقدام به سانسور و حذف برخی از محتوای "كتاب انجیل " نموده است. یاد آور می شویم كه انجیل بخشی از كتاب مقدس به شمار می آید. این حذفیات به احتمال فراوان شامل "انجیل برنابا" نیز بوده است.


قایناق:تركشناسی وئبلاقی

یکشنبه 11 اسفند 1392
بؤلوملر : ,